فضای کاری واقعیت مختلط فیس بوک را ببینید

رئیس بخش واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ی فیسبوک از فضای کار واقعیت مختلط آینده نگر رونمایی کرد

در همین هفته Andrew Bosworth (رئیس بخش واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در فیسبوک) یک فضای کاری آزمایشی واقعیت مختلط (واقعیت ترکیبی) را که از طرح اولیه ی سخت افزاری Oculus قدرت گرفته است، رو نمایی کرد.
در ویدئویی که توسط او در توئیتر منتشر شد،‌ مجری فیسبوک دیده می‌ شود که در حال پیمایش در محیطی است که ترکیبی از واقعیت افزوده و واقعیت مجازی و چندین صفحه نمایش مجازی که اسناد مربوط به کار را نمایش می دهند، است. حرکات لمسی که از ردیابی دست Oculus قدرت گرفته اند،‌ به Bosworth اجازه ی تغییر موقعیت های نمایشگر های دیجیتالی را از طریق قاپیدن پنجره ها و لمس دکمه های مجازی داده است.
علاوه بر امکانات مجازی، به نظر می رسد که این طرح اولیه ی واقعیت مختلط، قادر به بهبود اشیای واقعی به شکلی دیجیتالی است؛ به همان گونه ای که در شناوری حروف گذاری هولوگرافیک بالا صفحه کلید Bosworth، نشان داده شده است. همچنین یک منوی کوچک نیز مشاهده می شود که او می‌ تواند با استفاده از آن به گزینه ها و ابزار های مختلفی مثل مرورگر، کنسول، تنظیمات و پلتفرم جدید محل کار فیسبوک، دسترسی داشته باشد. در حالی که بسیاری از فضاهای کاری واقعیت افزوده ی موجود کنونی، قابلیت دسترسی شما به لوازم جانبی دنیای واقعی را حذف می کنند، اما این جایگزین آزمایشی، دنیای مجازی را با دنیای واقعی مخلوط کرده و به Bosworth اجازه ی سوئیچ کردن یک پارچه بین این دو جهان را می دهد.
Bosworth در توئیت خود گفته است:

@boztank
از آن جایی که ما به فکر بهبود بخشیدن به دور کاری و خلاقیت هستیم،‌ بر روی مفاهیم واقعیت مختلط که از تکنولوژی های موجود استفاده می کنند، کار کرده ایم تا به افراد اجازه ی سوئیچ کردن بین دنیای واقعی و دنیای مجازی را بدهیم. این فیلم واقعی ای است که از طرح اولیه ی هدست استفاده کرده. ما همیشه در حال آزمایش مفاهیم آینده با استفاده از تنظیمات سخت افزاری مختلف به عنوان اثبات فرآیند تجربه مان، هستیم.
همان طور که Bosworth اظهار کرده، این فضای کار آزمایشی قدرت گرفته از هدست هایی است که به شکل اولیه طراحی شده اند. در حالی که واضح نیست که او دقیقا به چه سخت افزاری اشاره دارد، شایعات پیرامون فیس بوک نظر ها را به سمت Oculus Quest جلب کرده است. جدای از هر سخت افزاری که استفاده می‌ شود، اخبار درباره ی توسعه ی تکنولوژی Passthrough توسط فیس بوک و همچنین ردیاب دست، می تواند هیجان انگیز باشد.

منبع:

منبع:

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password