ترکیب هواپیماهای بدون سرنشین (Drones) با واقعیت افزوده

combined-drones-with-augmented-reality

نجات انسان ها با طعم واقعیت افزوده

یکی از چالش های عملیات نجات٬ پیدا کردن اولین علائم حیاتی است که در خیلی از موارد این علائم به دلیل نبود تکنولوژی و یا سخت بودن شرایط از بین می رود و باعث می شود تیم نجات را به چالش های جدی و بدون بازگشت تبدیل کند. برای مثال در آتش سوزی های مختلف یا زلزله های شدید٬ خیلی از انسان های سالم هستند و نیاز به کمک رسانی زودهنگام دارند. ولی متاسفانه به دلیل نبود علائم اولیه٬ گروه نجات به این افراد نمی تواند رسیدگی کند چراکه این علائم را نمی توانند دریافت کنند و یافتن این علائم کار دشواری است.

Edgybees شرکتی موفق در حوزه واقعیت افزوده

Edgybees ابتدا برای بهبود نرم افزار بازی های ویدیی AR تاسیس شد و از آن زمان به تخصص در تکنولوژی هواپیماهای بدون سرنشین که داده های جغرافیایی را جمع آوری کرده و اطلاعات را روی فید های ویدئویی جمع آوری می کند تا اطلاعات دقیق را در زمان واقعی دریافت کند٬ تمرکز داشته است.

شروع فعالیت های مبتنی بر سن دیگو با شرکت HCL Technologies برای میزبانی مجموعه ای از نمایش های زنده به رهبران جهان در مجمع اقتصادی جهانی ۲۰۱۹ در داووس سوئیس برگزار شد. در آنجا، تیم نرم افزار هوشمند هواپیماهای بدون سرنشین هوشمند خود را در عملیات جستجو و نجات در شرایط اضطراری سیل نشان داد. این سخنرانی ها بخشی از پلت فرم اکوسیستم HCL 2030 بود که به بررسی نحوه ارتباط انسان با فناوری در دهه آینده نوآوری سریع تبدیل شد.

ARDrone
ARDrone

آدام کاپلان، مدیرعامل Edgybees

آدام کاپلان، مدیرعامل Edgybees می گوید: “این یک گام مهم در معرفی تاثیر عمیقی است که واقعیت افزوده را در شکل گیری نتیجه عملیات ایمنی عمومی در سراسر جهان ایجاد می کند. “داده های Overlay مانند نام های خیابانی، مکان های فردی و نقاط کلیدی مورد علاقه در فیلم های ویدئویی در زمان واقعی، راه حل برای پاسخگویی به شرایط اضطراری در شرایط بحرانی فراهم می کند. چشم انداز بی نظیر یک هواپیمای بدون سرنشین همراه با پوشش واقعیت افزوده، اولین پاسخ دهنده ها (منظور اولین علایمی هستند که باعث هوشیار یبیشتر تیم نجات می شود)، آگاهی موقعیتی را بهبود می بخشد و ارتباطات را باز می کند – اجزای حیاتی که می تواند یک سناریوی اول واکنش موفق یا عملیات جستجو و نجات را تعیین کند. ”

این فناوری به صورت بومی توسط Edgybees (که از زمان تأسیس در سال ۲۰۱۷ و تا کنون با بودجه بیش از ۶٫۴ میلیون دلار افزایش یافته است) از طریق برنامه نوآوری باز ETO HCL با همکاری کنسولگری اسرائیل به جنوب هند، توسعه یافته است. اولین سیستم کنترل و پاسخ آن برای کاربران هواپیماهای بدون سرنشین حرفه ای در سازمان های پاسخ اضطراری در حال حاضر در بیش از ۷۰ سازمان در سراسر ایالات متحده، استرالیا، اروپا و اسرائیل فعالیت می کند.

 

AR-Drone
AR-Drone

کالیان کومار، معاون شرکت و مدیر کل فناوری، تکنولوژی HCL، توضیح می دهد که با تکنولوژی پیش بینی شده شرکت خود، هواپیماهای بدون سرنشین قادر به ارسال اطلاعات به صورت آنی به مدت های طولانی هستند و همزمان با آن می توانند به کاوش خود ادامه دهند:

“گسترش پلت فرم AIOPS، به مدیریت هواپیماهای بدون سرنشین کمک کرده و یک وسیله ی بی رقیب ایجاد می کند. در مورد هواپیماهای بدون سرنشین، AIOPS سطح تجزیه و تحلیل پیش بینی و سایر داده های عملکردی که عمدتا قابلیت های هواپیماهای بدون سرنشین را افزایش می دهد.”

 

ARDrone-3
ARDrone-3

AIOps برگفته از (Algorithmic IT Operations) است و مخفف “عملیات الگوریتمی IT” است، به اصطلاح به عنوان “هوش مصنوعی برای عملیات IT” عنوان شده است. وظایف عملیاتی شامل اتوماسیون، نظارت بر عملکرد و ارتباطات رویداد در میان دیگران است. دو جنبه اصلی یک پلت فرم AIOPs وجود دارد: یادگیری ماشین و داده های بزرگ. به عبارت بهتر، AIOps به سیستم عامل های چند لایه ای اشاره دارد که به طور اتوماتیک و عملیات IT را  ۱) با استفاده از تجزیه و تحلیل و یادگیری ماشین برای تجزیه و تحلیل داده های بزرگ جمع آوری شده از ابزارهای مختلف عملیات IT ، به صورت ۲) خودکار و واکنش به مسائل در زمان واقعی، بهبود می بخشد.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password