انقلاب واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در فیلم های سینمایی

انقلاب واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در فیلم های سینمایی

این روزها بیشتر کارگردان های بزرگ دنیا در حال بروز کردن نحوه ی فیلم برداری خود و ایجاد تنوع های مختلف بروز هستند.

امروزه تولید فیلم های پرهزینه در سراسر دنیا یک چالش بزرگ برای تهیه کنندگان فیلم های مختلف هست. حالتی رو تصور کنید، که کارگردان نیاز به بیش از ۱۰۰ ربات آهنی در کوچه و خیابان هست. در این حالت عوامل فیلم باید لباس های پرهزینه رو ایجاد کنند از طرفی، انتخاب بهترین مکان ها کم هزینه نیست. صدور مجوزهای دولتی برای ضبط فیلم های مختلف در حالتی که مردم به زندگی عادی خود ادامه دهند کار راحتی نیست. از این رو کارگردان ها به فکر واقعیت افزوده و واقعیت مجازی می روند. ویدیو زیر رو مشاهده کنید:

فیلم بالا نمونه فیلم ساخته شده با دموی iOS 11 با فرماندهی ربات ها در خیابان ها در کنار مردم می باشد. در مطلب اخیر در مورد فیلم واقعیت افزوده Ready Player  One کامل صحبت کردیم. این فیلم سینمایی نمایش کاملی از واقعیت مجازی و افزوده بود.

 

فیلم سینمایی Anon محصول سال ۲۰۱۸ به کارگردانی Andrew Niccol و با بازیگران معروفی همچون Amanda Seyfried, Clive Owen, Colm Feore می توان نمونه ای دیگر در حوزه ی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی پرداخت.

فیلم سینمایی Anon
فیلم سینمایی Anon

 

نمونه تیزر منتشر شده از این فیلم سینمایی:

 

شاید آروزی پلیس های امنیتی تمامی کشورها، ایجاد عینک، لنز یا وسیله ایست که وارد حریم خصوصی افراد شده و بتوانن در کمترین زمان بتوانند تشخیص دهند او کیست. فیلم Anon از جمله فیلم هایست که می توان گفت یکی از قابلیت های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را به تصویر می کشد. انتظار می رود که واقعیت افزوده در نهایت همه چیز را تغییر دهد، و دیدگاه غالب این است که این تغییرات برای بهتر شدن خواهد بود. با این حال، دیدگاه معکوس این است که این فناوری باعث حفظ حریم خصوصی نخواهد شد.یک فیلم جدید Netflix به نام Anon، که با بازیClive Owen و Amanda Seyfried بازی می کنند، در سمت تاریک تر آینده AR قرار می گیرند. صحنه باز کردن فیلم بیشتر از منظر شخصیت اوون دیده می شود، یک کارآگاه به نام Sal Frieland. این نقطه نظر از طریق یک ایمپلنت با پوشش های AR جابجا شده است، با تقریبا همه و همه چیزهایی که او می بیند یا برای وی شناسایی شده یا به صورت بصری با سایر اطلاعات مرتبط افزوده می شود.

فیلم Anon
فیلم Anon

چهره های مردم (به استثنای یک «خطای ناشناخته» که توسط آماندا سیفریده – Amanda Seyfried بازی شده است) با نام، سن و عنوان شغلی شان طراحی شده اند. در فیلم، او قادر به استفاده از implant AR خود برای دیدن مدل و مدل خودروها در خیابان است، در حالی که مشخصه های مربوط به جزئیات طراحی معماری آنها در اختیار اوست و قابل مشاهده است. در مقابل یک فروشگاه، مدل های مجازی به عنوان لباس های دیجیتالی خود تغییر می کنند، در حالی که پنجره ی دیگر فروشگاه دارای یک صفحه نمایش ساعت با تجربه مجازی است.به صورت خلاصه آینده این است که AR همه چیز را ثبت می کند، و پلیس قادر به دسترسی به همه آن است. این تکنولوژی همچنین می تواند برای شناسایی جرایم خشونت آمیز مورد استفاده قرار گیرد، از طریق تخلفات مرتکبین را مجبور به تسلیم می کند.

شخصیت Seyfried
شخصیت Seyfried

شخصیت Seyfried، یک هکر که می تواند رکوردهای AR را پاک کند و از بین ببرد، نمایش داده های اشتباه شود، و مظنون شوند. توانایی او در تغییر واقعیت، همانطور که می توانید تصور کنید، باعث می شود او یک حریف شدید باشد.

 

بسیاری از نمونه های AR که در آنون ارائه شده است امروزه از نظر برنامه ها قابل دسترسی هستند. به عنوان مثال، Blippar به عنوان تشخیص صورت، شناسایی خودرو و.. نقطه عطفی برای AR است. به طور مشابه، ترجمه Google می تواند بصری زبان نوشته شده و گفتاری را به زبان مادری خود تبدیل کند. در حالی که فروشگاه Zara به تازگی مدل AR خود را در فروشگاه های خود عرضه کرده است.

 

این دو فیلم تنها دو فیلم اخیر محصول سال ۲۰۱۸ بود که با واقعیت افزوده و واقعیت مجازی توانستند قدرت های این تکنولوژی را به تصویر بکشند. به زودی منتظر فیلم های بیشتری در این حوزه خواهیم بود.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password