مسیریاب واقعیت افزوده شرکت خودروسازی هیوندا – Hyundai

augmented-reality-navigation-hyundai
واقعیت افزوده و شرکت هیوندا
واقعیت افزوده و شرکت هیوندا

برخلاف تصور، شرکت های خودروسازی یکی از صنعت های پیشرو در حوزه تکنولوژی واقعیت افزوده هستند. در مطلب گذشته به بررسی اپلیکیشن واقعیت افزوده مرسدس بنز پرداختیم و دیدیم که شرکت بنز برای معرفی محصول خود، از اپلیکیشن واقعیت افزوده خود بهره می برد.

این بار شرکت هیوندا یک گام جلوتر رفته و برای خود مسیریاب اختصاصی طراحی کرده. سیستم ناوبری Holographic Reality Enhanced (AR) می تواند اطلاعاتی نظیر جهت ها را نشان دهد و هشدارهای ایمنی که در مقابل چشم های راننده ظاهر می شوند، بر روی جاده در جلو ماشین قرار دهد.

ماشین نمونه ای که امسال در نمایشگاه CES 2019 برای معرفی این قابلیت انتخاب شد ماشین Genesis G80 بود که در نمایشگاه CES در غرفه WayRay، یک شرکت فن آوری هولوگرافی AR در Zurich قرار دارد. سیستم ناوبری واقعیت افزوده هولوگرافی یک تصویر را روی جاده واقعی به تصویر می کشد، با توجه به زاویه دید راننده، برای اطمینان از درستی تراز بندی آن، تنظیم می شود. تصویر مجازی فقط بیش از یک متر با سه متر است و در فاصله ۱۵ متر از چشم راننده قرار دارد.

این باعث افزایش دقت سیستم می شود. در این سیستم نیاز به پوشیدنی خاصی نیست. در واقع راننده با مشاهده به شیشه ی جلوی خود می تواند علاوه بر مسیر خود، به راهنمای واقعیت افزوده هم توجه کند.

ویژگی های اصلی سیستم AR در ناحیه ناوبری این است که با اطلاعات مربوطه به هدایت خطوط یا بین خطوط پرداخته، نقاط مقصد و سرعت فعلی نشان داده می شود،هشدارهای مربوطه را نشان می دهد، باعث جلوگیری از تصادف های ناگهانی می شود و… .

مسیریاب ماشین هیوندا

در آینده، هیوندای و WayRay می خواهند سیستم را گسترش داده و اطلاعات بیشتری را در صفحه نمایش افراد، اشیا، اتوبوس، خطوط دوچرخه و متقاطع، و نیز ویژگی های ایمنی بیشتر مانند سیستم هشدار دهنده عقب و کمک بزرگراه رانندگی (HDA) را به ارمغان بیاورند. آنها همچنین قصد دارند از پیشرفت تکنولوژی خودرو تا همه چیز استفاده کنند تا سیگنال های ترافیکی، اطلاعات اطراف وسایل نقلیه و شرایط جاده و آب و هوا را به محیط AR تبدیل کنند.

 

ویلیام پونومارف، مدیر عامل شرکت WayRay در بیانیه ای گفت: “با وجود این که بازار خودرو در حال تحول تکنولوژی عمیق AR است، خودروسازان اصلی به سرعت تصمیمات AR را برای پیدا کردن یکی دیگر از مزایای رقابتی دریافت می کنند.” “من اعتقاد دارم که همکاری قوی با هیوندای به ما کمک خواهد کرد که نوآوری عمیق تکنولوژی ما را در راستای ایجاد راه حل های مشتری محور در مقیاس معنی دار افزایش دهیم و رانندگی را برای همه راحت تر و ایمن تر کنیم.”

 

منبع: digitaltrends

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password