واقعیت افزوده و اینستاگرام – یک مزیت رقابتی چشم گیر

augmented-reality-and-instagram

هر چند هر زمان ما از واقعیت افزوده صحبت کردیم، در واقع درباره آینده صبحت کردیم. ولی فقط این نیست.

جورج Kedenburg III یکی از طراحان اصلی محصول اینستاگرم، از طریق توییتر چیز جالبی را به اشتراک گذاشته است و اثر شاتر “Desktop 96” را منتشر کرده است که تقریبا رابط کاربری دسکتاپ ویندوز ۹۵ است.

واقعیت افزوده و instagram

دوربین جلویی تصویر در زمان واقعی کاربر را به پنجره مرکزی وارد می کند که با حرکت موس (همراه با نقطه ماوس) در اطراف صفحه حرکت می کند. علاوه بر این، با ضربه زدن روی صفحه، پنجره برنامه را بین “Fake Player”، “MS Paint” و یک پخش کننده موزیک پوست مانند Winamp تغییر می دهد.

واقعیت افزوده و اینستاگرام
واقعیت افزوده و اینستاگرام

باتری سنج از طریق سطوح صعودی و نزولی همراه با حرکت سر، در حالی که ضربه زدن روی صفحه نمایش بارها و بارها تغییر سطح باتری و نور اثر در صحنه را تغییر می دهد، در صورتی که سطح باتری صفر برسد به نقطه “ترک خورده” می رسد.

 

برای دسترسی به افکت های AR، به Instagram وارد شوید و صفحه Instagram Kendenberg شوید. پس از ورود به سیستم، به بخش “IG Effects” برجسته شده خود بروید، سپس روی لینک جاسازی شده کلیک کنید. به همین ترتیب، یک پیوند به افکت “Desktop 96” در پایین نمایه خود در برنامه Instagram ظاهر می شود.

 

در ماه May گذشته در کنفرانس توسعه F8، فیس بوک اعلام کرد که پلتفرم Camera Effects AR خود را برای سازندگان به Instagram و Messenger گسترش می دهد. سپس، در ماه اکتبر، شرکت بتای بسته این ابزار را راه اندازی کرد، که سر انجام با برند Spark AR معرفی شد.

در سال های اخیر، رشد کاربر Instagram از Snapchat به مراتب فراتر رفته است، زیرا برنامه اشتراک عکس (همراه با برنامه های فیس بوک و مسنجر) به طور پیوسته ویژگی هایی جالبی را اضافه می کند. و الان اینستاگرام توجه خاصی به بازار واقعیت افزوده دارد تا بتواند بازار را بگیرد.

سید مسعود امامیان176 پست ها

جهت مشاوره و پیاده سازی نرم افزارهای واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی به شماره زیر تماس بگیرید: 95 36 602 0936

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password