کاربرد واقعیت مجازی در توانبخشی افراد ناتوان

application-of-virtual-reality-in-the-rehabilitation-of-disabled-persons

ابزاری برای قدرت بخشیدن به افراد نابینا که توانایی آن ها را در نواختن موزیک بیشتر می کند.

عملکرد بدون موانع (Performance Without Barriers)، یک گروه پژوهشی متخصص در موزیک های موسیقی دیجیتال برای موسیقیدانان معلول، با استفاده از تکنولوژی VR به عنوان بخشی از پروژه خود برای به دست آوردن توانایی موسیقی که از نوازندگی رنج میبرند تواستند که از معلولیت های جسمی جلوگیری کنند تا بتوانند از ابزارهای معمول استفاده کنند.

 

The Infinite Instrument گروهی متشکل از افراد حرفه ای

با استفاده از نرم افزار VR به نام EXA: تیم ابزار بی نهایت (The Infinite Instrument)، – تیم متشکل از مهندسین الکترونیک، محققان هنرهای صوتی، دانشمندان کامپیوتر، طراحان محتوا و یک گروه سولویست – ایجاد رابط های صوتی منحصر به فرد طراحی شده برای جابجایی معلولیت خاص طراحی کرده اند. همکاری با Drake Music NI، یک موسسه خیریه که از موسیقیدانانی که توانایی های لازم را ندارند (مانند نابینا و معلولیت های جسمی) پشتیبانی می کند، تیم توسعه، کار خود را برای ایجاد یک سری از رابط های موسیقی مبتنی بر VR برای گروهی از این قشر انجام داد.

“ماتیلد مایرلز، محقق ریاضی دان، دانشکده هنرهای معاصر سونیک، دانشکده هنر، دانشگاه ملین بلفاست و فرانتیزا شوئدر، گفت:” این ابزار با ذهنیت سازندگانی که توانایی جسمی بالایی دارند (کاملا سالم هستند) طراحی شده است، بنابراین ما آن را طراحی کردیم تا بتواند انواع مختلفی از قابلیت های حرکتی را طراحی کند. ” ، این  استاد ارشد، دانشکده هنرهای خلاق، دانشگاه ملین در بلفاست در ادامه گفت: “نتیجه تلاش ما منجر شد که یکی از هنرمندان ما که مبتلا به فلج مغزی است به نواختن یک ساز جدید VR که به طور خاص طراحی شده است را به کمک حرکات بدن ایجاد و هدایت کرد.”

آزمونی با کمک نابینایی که منجر به موفقیت بیشتر شد

نمونه دیگری از طراحی VR ما همکاری با یک بازیگر نابینا بود. کلید این نوازنده مهارت های فکری او در کلارینت بود. ایده این بود که بر مهارت هایش بنا نهاده شود و با استفاده از فن آوری های VR، مهارت های عملکرد موسیقی خود را تطبیق دهد که در نتیجه باعث تقویت او شد. ”

VRDisabledMusicians
VRDisabledMusicians

 

در حال حاضر با کمک ابزار  استریم وی آر( SteamVR )   ، EXA : شما می توانید از ابزارهای یکدیگر استفاده کنید٬‌ به نوشتن موزیک و ضبط و تست های مربوطه بپردازید. همچنین یکی از ویژگی های خوب استریم وی آر استفاده از جلوه های ویژه است که می توانید به صورت آنی به اشتراک بگذارید.

 

EXA: ابزار Infinite در حال حاضر از طریق SteamVR برای $ ۱۴٫۹۹ در دسترس است.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password