کاربرد واقعیت افزوده و مجازی در ارتش

کاربرد واقعیت افزوده و مجازی در ارتش

یکی از پرهزینه ترین بخش ها در هر دولتی به روز کردن ارتش و تمرینات نظامی اون کشور هست. برای مثال شما فرض کنید یک شخص جدیدی که می خواهد به انواع هواپیماهای جنگی مسلط شود چه مراحل سخت و طاقت فرسایی رو باید طی کند و دولت چه هزینه هایی باید برای این شخص پرداخت کند تا این شخص بتواند این آموزش را ببیند. حالا فرض کنید هزینه های سوخت هواپیماها٬ هزینه های تعمیر و نگهداری وسایل و… چه هزینه های سرسام آوری را برای دولت آن کشور ایجاد می کند.

Iron-Man

 

امروزه تشکیل یک گروه نظامی و قدرتمندی که به آخرین تجهیزات روز دسترسی دارند و تجهیز شده اند آروزی هر کشوری است. همان چیزی را تصور کنید که در فیلم Iron Man مرد نقش اول این فیلم به تن داشت.

سربازان ارتش آمریکا با استفاده از یک سیستم شناسایی تصویر، عینک های ایمنی را کنترل می کنند که می تواند به طور خودکار تهدیدات مانند تانک ها را تشخیص دهد و بقیه گروه ها هشدار دهد یا اطلاعات هدف را به یک باتری موشکی دور منتقل کند تا بتواند آن را بیرون بیاورد. تحقق دراز مدت در انتظار تمایل به “هر سرباز یک سنسور” است که اطلاعات را از طریق شبکه های بی سیم به بقیه نیروها تحویل دهد. یک شبکه از سربازهای انسانی و غیرانسانی! جایی که هوش مصنوعی و واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به کمک یکدیگر میایند تا یک ابر سرباز ایجاد کنند.

به نقل از یک ژنرال آمریکایی:

در ۱۸ ماه آینده، سربازان ارتش ایالات متحده یک صفحه نمایش جدید کلاه ایمنی با نام HUD 3.0 را امتحان خواهند کرد که می تواند به آنها کمک کند تا بهتر هدف بگیرند، بهتر حرکت کنند و حتی در برابر دشمنان مجازی پیش بینی کنند.

 

نرم افزار کنترل نیروهای جنگی توسط فرمانده
نرم افزار کنترل نیروهای جنگی توسط فرمانده

نکته ای که همیشه وجود دارد این است که تمامی افراد به دنبال کاهش هزینه هستند.

 

فرماندهان نیروی دریایی آمریکا با استفاده از شبیه سازهای مختلفی که در اختیار سربازان می دهند هزینه های آموزش را به مقدار قابل توجهی کاهش دادند. نیروی دریایی ایالات متحده و دفتر تحقیقات نیروی دریایی جهانی (ONR Global) یک برنامه شبیه سازی را برای آموزش خدمه هواپیمای حامل هواپیما در یک محیط مجازی در حال توسعه هستند. فن آوری ۳D قابل ارتقا، همهجانبه بر اساس بازی های ویدئویی است و برای اولین بار اجازه می دهد تا کنترل کننده های پرواز، ناظران، خدمه های سرنشینان و ایستگاه های تماشا برای آموزش بدون نیاز به یک کشتی واقعی با یکدیگر را تمرین دهند.

کنترل سربازان توسط فرمانده
کنترل سربازان توسط فرمانده

 

با این حال خیلی از فرماندهان نظامی در این باور هستند که هیچ چیز جایگزین واقعیت نخواهد شد.

ویدیوی زیر رو پیشنهاد می کنیم حتماً مشاهده کنید. این تصویری از قابلیت های پیشرفته تاکتیکی تحول یافته است که از طریق تیم تخصصی و فنی مشترک و توسعه یافته ی  CERDEC ARMY، ERDC، NSRDEC و ARL توسعه یافته است:

 

 

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password