اختراع جدید اپل; تبدیل شیشه جلو خودرو به نمایشگر واقعیت افزوده

اختراع جدید اپل; تبدیل شیشه جلو خودرو به نمایشگر واقعیت افزوده

اپل طی اختراع جدیدی از یک صفحه نمایش واقعیت افزوده پیشرفته که قابلیت جهت یابی با نقشه و تماس فیس تایم روی شیشه جلوی ماشین را دارد رونمایی کرد که اواخر ماه آگوست سال ۲۰۱۸ به اداره ثبت اختراعات ارائه شد. این تکنولوژی شیشه ی جلوی اتومبیل را به یک (heads-up display (HUD تبدیل می کند و محتوایی که روی شیشه نمایش داده می شود نه تنها جلوی دید راننده را نمیگیرد بلکه با نقشه یابی سه بعدی به راننده در مسیریابی کمک مضاعف می کند.

اپل اظهار داشت که علاوه بر نقشه ها، صفحه شیشه ای HUD به رانندگان اجازه می دهد تا از سرعت رانندگی خود بیشتر مراقبت کنند و در مورد FaceTime، اپل امیدوار است که بتواند در هنگام رانندگی بصری به رانندگان کمک کند.

“در برخی از تجدیدنظرها، سیستم نمایش واقعیت افزوده در یک وسیله نقلیه، برقراری ارتباط بصری بین راننده و یک عابر در خیابان و راننده ی داخل اتومبیل دیگر را راحت تر می کند.”

یکی دیگر از ویژگی های این اختراع این است که با استفاده از سنسور های داخلی میزان حرکت چشم، وضعیت بدن، درجه حرارت بدن، میزان نور چشم، ضربان قلب و حرکات بدن، سطوح استرس رانندگان را کنترل می کند و در صورتی که استرس بالا باشد محتوای روی نمایشگر را به گونه ای تغییر می دهد که به راننده و سرنشینان آرامش بیشتری منتقل شود.

این تکنولوژی از سنسورهای داخلی نظیر دوربین های مادون قرمز، دستگاه های اسکن پرتوی نور، حسگرهای التراسونیک، دوربین های عمق سنج، رادار و سیستم موقعیت یاب جهانی برای شناسایی مسیر، سرعت خودرو، سرعت مجاز و نمایش این داده ها روی شیشه جلو استفاده می کند.

متاسفانه اپل یک جدول زمان بندی برای تکنولوژی هایی که ارائه می کند ندارد و یک حق ثبت اختراع نیز تضمین نمی کند که آیا محصول در آینده ساخته خواهد شد برای مثال در سال ۲۰۱۰، یک اختراع برای یک دوچرخه هوشمند ثبت کرد که از سنسورهایی برای ردیابی سرعت، فاصله و ضربان قلب استفاده می کند که این تکنولوژی هرگز به دست کاربران نرسید.

 

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password