هدست واقعیت افزوده ی Apple Glass با قیمتی معادل ۴۹۹ دلار

apple-glass-augmented-reality-headset-priced-at-499-dollar

هدست واقعیت افزوده ی Apple Glass که با آیفون کار می‌کند، با قیمت ۴۹۹ دلار عرضه خواهد شد

خبرهای جدیدی که اخیرا درز شده است٬ درباره قیمت هدست واقعیت افزوده اپل است.

با توجه به اظهارات Powell که ادعا دارد که طرح اولیه‌ ی این هدست را دیده، Apple Glass طراحی کاملا پلاستیکی خواهد داشت؛ اگر چه محصول نهایی یک گزینه ی فلزی نیز ممکن است داشته باشد. بر اساس اخبار درز کرده، این هدست قرار است که همراه با لنز هایی سازگاری که از الگوی عینک های آفتابی پیروی می‌ کنند، عرضه شود. طبق گزارش هر کدام از این طرح ها دارای یک اسکنر LIDAR هستند که قادر به گرفتن محیط اطراف صاحب و پوشنده‌ ی آن و اندازه گیری فاصله ی فیزیکی اشیای مختلف است. ظاهرا این تنها دوربین موجود در طرح کنونی است.

قیمت این محصول نیز به گفته ی Powell و ادعای آن، ۴۹۹ دلار (هم قیمت با اپل واچ سری ۵ یا هدست واقعیت مجازیOculus Quest) است.

البته این گزارش ها همگی تایید نشده باقی مانده اند ولی Prosser در گذشته منبع قابل اطمینانی برای اخبار محصولات اپل بوده است. همین امسال او تاریخ عرضه ی آخرین iPad، iPhone SE و Macbook Air را به درستی حدس زده بود.

جدای از گزارش Prosser، هفته ی گذشته درباره ی پتانسیل بالای اپ های واقعیت افزوده بر روی iOS پس از لو رفتن فایل های زیادی از اپدیت iOS 14 که در اینترنت پخش شد، اطلاعات زیادی به دست آوردیم. علاوه بر این  فایل ها، اپ واقعیت افزوده ی راز آلود Gobi ی اپل نیز اطلاعات زیادی را به ما داده اند.

اپ Gobi که عمدتا برای تبلیغات تجاری، پرداخت و ادغام برند ها مورد استفاده قرار می گیرد، به عنوان یک پیشرفت واقعیت افزوده ای برای دوربین آیفون است. این اپ به کاربران اجازه ی اسکن کد ها (مخصوصا کد های QR) را برای دسترسی به محتوای افزوده، می دهد. بسیاری از این کیو آر کد ها دارای سازگاری با محصولات و برند های مختلفی مثل Starbucks Coffee و Disney’s Star Wars هستند.

Prosser اظهار کرده که انتظار می‌ رود که اپل در اواخر سال ۲۰۲۰ یا اوایل سال ۲۰۲۱ از Apple Glass پرده برداری کند. البته باید دید که شیوع ویروس کرونا بر این روند تاثیر گذار خواهد بود یا خیر.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password