ابزار جدید ادوبی: طراحی از طریق واقعیت افزوده

ابزار جدید ادوبی: طراحی از طریق واقعیت افزوده

در حالی که رسانه های غول پیکر موج جدیدی از خلاقیت و تکنولوژی را هدایت می کنند، شرکت ادوبی نیز از پروژه ی جدیدی به نام Project Aero که برای ایجاد تجربه های مبنی بر واقعیت افزوده و همچنین از پروژه Project Gemini که برای نقاشی با آیپد هست رو نمایی کرد.

پروژه Aero، تجربیات دیجیتالی را به جهان اطراف ما گسترش می دهد و ابزار نوشتن قدرتمند جدید واقعیت افزوده (AR) را معرفی می کند که کار طراحان را برای ایجاد محتوای غریزی، آسان تر می کند. هدف شرکت Adobe محدود کردن داستان سرایی و حمایت از تکنولوژی های جدید و هیجان انگیز است و در حال ساخت پروژه Aero برای ارائه ابزاری حرفه ای برای طراحی خلاقانه و آسان از طریق واقعیت افزوده است.

طراحان قادر به ایجاد محتوای AR با استفاده از ابزارهای محبوبی که از قبل با آنها آشنایی دارند، مانند Adobe Photoshop CC و Dimension CC هستند. آنها قادر خواهند بود طرح های خود را در فضاهای فیزیکی قرار دهند و به صورت AR , سه بعدی مشاهده کنند. در حال حاضر این ابزار در فاز بتا قرار دارد و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۱۹ به عنوان یک ابزار بسیار قوی در دسترس عموم قرار بگیرد.

پروژه Project Gemini نیز در واقع اپلیکیشنی است که با بهره گیری از برخی ابزارهای فتوشاپ و ابزارهای رسم دیگر مانند Photosop Sketch و Illustrator Draw  قصد دارد تحول عظیمی در زمینه ی نقاشی و طراحی بر روی دستگاه های آیپد ایجاد کند، این اپلیکیشن از قلموهای فتوشاپ پشتیبانی میکند و این پروژه زیر نظر طراح مشهور Kyle T. Webster انجام میشود.

واقعیت افزوده، در حال حاضر بیشتر از یک واقعیت است

AR یک ابزار قدرتمند است که این امکان را می دهد ابعاد کاملا جدیدی را به شیوهای خلاقانه به داستانهای خود اضافه کنید و مخاطبین آنها را تجربه کنند تصور کنید که اتاق نشیمن خود را بازسازی کنید تا نگاه درست تری هنگام خرید و یا هنگام ساخت آن داشته باشید یا دیدن یک اثر هنری و دانستن در مورد آن بدون اینکه نقاش آن توضیحی در مورد اثر خود بدهد و یا برگذاری کلاس های علمی و دیدن ماه و دیگر سیارات در اطراف خود.

تجربه های دیجیتال مانند این در آینده اتفاق نمی افتد آنها به لطف فن آوری های در حال ظهور که ارتباطات عمیق تر بین دنیای فیزیکی و دیجیتال ما ایجاد می کنند در حال حاضر به وقوع میپیوندند.

پروژه Aero در WWDC

شرکت ادوبی اخیرا یک پیش نمایش از پروژه Aero در کنفرانس توسعه دهندگان اپل در (WWDC) را ارائه کرده است همچنین در همکاری با Apple و Pixar اعلام کرده است که  نرم افزار usdz را به برنامه ها و خدمات Adobe Creative Cloud اضافه خواهد کرد.این شرکت با قدرت ابری (Cloud) و  ARKit و فرمت فایل usdz پا فراتر از مرزهای جدید تکنولوژی خواهد گذاشت.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password