انقلابی در بازی های ریموت چند نفره با واقعیت افزوده

a-revolution-in-multiplayer-remote-game-with-augmented-reality

رشد روزافزون بازی های چند نفره ریموت با واقعیت افزوده باعث شده بازی ها و نرم افزارهای بیشتری در این حوزه طراحی و تولید شود.

هرچه واقعیت مجازی سعی می کند شما را کاملا از واقعیت دور کند دربرابر واقعیت افزوده دوست دارد تعاملی بین دنیای واقعی و مجازی داشته باشید. شما تقریبا به طور قطع از واقعیت افزوده و کاربرد آن در بازی هایی مانند Pokemon Go، Google Ingress و The Walking Dead: Our World  که در طی سه سال گذشته به شدت به افزایش موقعیت مکانی کمک کرده است آشنایی دارید. بازی هایی که سعی کرده است مکان فعلی کاربران را به داخل بازی ها برده تا کاربر از دنیای واقعی خود دور نشود.

بازی The Walking Dead: Our World
بازی The Walking Dead: Our World

کسب و کارهای مختلفی وارد این حوزه شدند تا بتوانند از راه دور و با چندین کاربر یک دورهمی را ایجاد کنند. فرض کنید شما در یک مسافرت هستید و می خواهید با دوست صمیمی تان یک شطرنج واقعی در دنیای واقعی بازی کنید. بهترین گزینه برای شما واقعیت افزوده خواهد بود. یا برای مثال قرار است در طراحی دکوراسیون یک خانه چندین مهندس و طراح باهم به صورت اشتراکی و از راه دور و به صورت زنده کار کنند. باز باید به سراغ واقعیت افزوده رفت.

واقعا باید از اپل و گوگل من باب SDKهای پیشرفته تشکر کرد. چرا که این SDK ها باعث شدند که Multiplayer AR محبوبیت بیشتری را جذب کند.

و اما چالش ها…

هرچند قابلیت چندنفره واقعیت افزوده جذاب است اما خود مشکلاتی را دارد:

  • پیچیدگی های زیاد در هنگام طراحی
  • زیر ساخت مناسب در بخصوص شبکه های اینترنتی (با توسعه  مشکلات این چنینی حل خواهد شد. )

واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده؟

ناگفته نماند که پیاده سازی قابلیت  چندین نفره در واقعیت افزوده به مراتب از واقعیت مجازی بیشتر است. چراکه در واقعیت مجازی شما دیگر نیازی به بررسی محیط پیرامون (دنیای فیزیکی) نیستید. چرا که در واقعیت افزوده کاربر ممکن است در هرمحیطی بخواهد بازی کند. برای مثال فرض کنید یکی داخل هواپیما دیگری داخل اتاق خود.

تنیس روی میز با واقعیت افزوده

ولاد Vodolazov، موسس و مدیر ارشد فناوری و اطلاعات WATTY توضیح می دهد که چرا پینگ پنگ بهترین راه برای نشان دادن پتانسیل و تعاملی از راه دور کاربر چند رسانه ای از راه دور  با AR است: تنیس روی میز یک بازی سریع و بدون وقفه است و انعطاف پذیری زیادی را می خواهد. هرکسی می تواند بازی کند و این بازی بی انتهاست.

Watty با استفاده از AR Ping-Pong شروع به استفاده از مفهوم چند نفره آنلاین می کند. این شرکت در حال کار بر روی موارد کاری است تا AR را مفید تر و سرگرم کننده تر جلوه دهد.

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

Lost Password